Anasayfa /  Kültür sanat /  Sinema

Mendilim Kekik Kokuyor nerede çekildi ve konusu ne?

Mendilim Kekik Kokuyor nerede çekildi ve konusu ne? Mendilim Kekik Kokuyor filmi bu akşam TRT1 ekranlarında izleyinin karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz yıl gösterime giren ve oldukça olumlu tepkiler alan Mendilim Kekik Kokuyor filmi ile ilgili bilgileri bir araya getirdik. Peki Mendilim Kekik Kokuyor nerede çekildi ve konusu ne?

Abone ol
Abone ol 14 Ocak 2021 14:59

Mendilim Kekik Kokuyor nerede çekildi ve konusu ne? Yıllardır birçok sinema filmine konu alan Çanakkale Savaşı'nın bambaşka hikayeleri ilk kez 'Mendilim Kekik Kokuyor' ile TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. İşte Mendilim Kekik Kokuyor filmi konusu ve oyuncuları... 

'MENDİLİM KEKİK KOKUYOR' KONUSU NEDİR?

"Çanakkale içinde vurdular onu, cebinde kekik kokulu bir mendil..."

Yıl 1915... Amca çocukları Hasan ve Yusuf 15-16 yaşlarında iki gençtir. İkisi de kasabanın en güzel kızı Elif'e sevdalıdır. Bu aşk üçgeni sürerken savaşın ayak izleri kasabaya kadar ulaşır.

Hasan ve Yusuf, yüreklerinde Elif’in aşkıyla birlikte, Çanakkale savaşına gönüllü asker olarak giden gençlerin arasına katılırlar. Cepheye yaptıkları bu yolculuk sırasında şans eseri kasabalarından hemşerileri olan Rüstem çavuş ile karşılaşırlar. 

Rüstem, çocukları cepheye götürürken Anzak askerlerine esir düşerler. Gençler esir kampında bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da vatanları için her türlü fedakarlığa göğüs gereceklerdir.

Yorumlar