İŞKUR Üzerinden 200 Bin Kişi Alınacak

İş arayan vatandaşların çalışma hayatından kopmalarını engellemek, işsizlere geçici gelir desteği sağlamak amacıyla düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 2019 alımları başladı. 

İŞKUR Üzerinden 200 Bin Kişi Alınacak

Personel alımları için ilanlar yayımlandı. Hükümet, bugüne kadar 1 milyon 633 bin kişinin yararlandığı toplum yararına işlerin kapsamını genişletti. Şimdiye kadar 3 milyar liralık kaynak aktarılan toplum yararına çalıştırılan dezavantajlı kesimler özel sektöre de yönlendirilecek.

Programa okulların güvenlik işleri de dahil edilirken toplum yararına düzenlenen 20 bini aşkın programdan bu yıl ilk etapta 80 bin kişi yararlanacak. Özel sektörde sağlanacak iş olanakları ile bu sayının 200 bine ulaşması bekleniyor.

ALIMLAR İŞKUR'DAN

Sağlık, Adalet, Milli Eğitim ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı TYP kapsamında ilana çıktı. 

Bakanlıklar arasında imzalanan 'güvenli okul, güvenli gelecek' protokolü ile okullara, İŞKUR kanalıyla temizlik, bakım, onarım için 60 bin kişilik ödenek il müdürlüklerine aktarılacak. 20 bin güvenli eğitim koordinasyon görevlisi alınacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 20:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet develi
Ahmet develi - 3 ay Önce

Iş arıyorum yüzde 27 is gormezlik raporun var ama os bulamıyorum hep bir fabrikada işçi olarak çalışmak istiyorum ama ağır kaldiramiyorum 0541 384 01 85 Nolu tlf kullanıyorum tlf dikkate alınmasını rica ederim

SIRADAKİ HABER