EGM KPSS En Az 60 Puan İle POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı DPB'de Yayımlandı!

Günlerdir yaşanan bekleyiş son buldu ve #POMEM 10 Polisi Alımı klavuzu yayımlandı! Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere farklı eğitim seviyelerinde 10 bin kişilik boş kadro için Polis alımı yapacağını belirtti. Söz konusu ilan Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayımlandı ve adaylar başvurularına Ekim ayı itibari ile başlayabilecekler. Peki EGM 10 polisi alım şartları nedir. Tüm ayrıntılar haberimizde

EGM KPSS En Az 60 Puan İle POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı DPB'de Yayımlandı!

EGM KPSS En Az 60 Puan İle POMEM 10 Bin Polis Alımı İlanı DPB'de Yayımlandı! 

Polis akademisi Başkanlığı, 10 bin polis almak için kılavuz yayımladı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 23. Dönem POMEM Kapsamında 10 bin polis alımı yapılacak. Haberimizin devamından ilgili ilan hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayımlanan ilana göre EGM Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için yapılan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan alanlar arasından 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (10.000) öğrenci alımı yapılacaktır. Peki başvuru şartları nelerdir? Ön başvurular ne zaman başlayacak? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

23. DÖNEM POMEM BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

23. Dönem POMEM kapsamında alımı yapılacak 10 bin polis alımı ilanı için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sİlah taşımasına veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek bir durum olmamak, Sağlık yönünden görevini yapmasına engel olabilecek durum olmamak ve sağlık yönetmeliğinde belirtilen nitelikleri taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Alkol uyuşturucu veya bunun gibi maddelerden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak, Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

18 Yaşını tamamlamış ve 31 Aralık itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön lisans mezunları için 2016 yılında yapılan Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Bayanlar için 162 cm ve Erkekler için 167 cm boyundan kısa boylu olmamak şartlarıda aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 14 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Buna göre adaylar başvurularını //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Söz konusu ilan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER