10 Bin PÖH Alımı ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz aylar itibariyle İçişleri Bakanı Soylu tarafından yapılan açıklamalarda, polis alımlarına ve PÖH alımlarına yönelik ifadelere yer verilmiş. 

10 Bin PÖH Alımı ne Zaman Yapılacak?

Bu açıklamalarda pöh adayları için ilanların yayımlanacağına ve yıllar içerisinde düzenli olarak bu alımların yapılacağına yer verilmişti. 

Yapılacak alımlar için ilanların yayımlanacağı ve adaylara bilgilendirmelerin sağlanacağına değinilmişti. Bu açıklamalarda kadın pöh alımının yapılmayacak olması tepki çekmiş, kadın adaylar tarafından ilanların düzenlenmesi gerektiği konusunda isteklerde bulunulmuştu.

Kadın adaylardan tepki

PÖH alımlarıyla alakalı kadın adaylardan tepki gelmiş ve kadın adaylara yönelik de kadronun açılmasını beklediklerini aktarmışlardı. Kadın adaylar tarafından gündeme getirilen bu talep değerlendirilmiş ve kadın pöh alımı yapılacağı da ifade edilmişti. 

Uzunca sürelerdir ilanın yayımlanması bekleniyor, açıklamaların geleceği düşünülüyordu ancak ilanlara yönelik bir açıklama henüz yapılmadı.

PÖH alım şartlarında değişiklikler uygulanacak mı?

Bu şartlar arasında en az lise mezunu olan adaylar arasından, 1991 ve sonrasında doğumlu olan adayların alımının yapılacağı ifade edilmekteydi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 18:13

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER