Anasayfa /  Politika

Memleket Partisi'nde ard arda istifalar gelmeye devam ediyor

Memleket Partisi Genel Başkanvekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer'in de bulunduğu 6 isim Memleket Partisi'nden istifa etmişti. Memleket Partisi'nde 4 istifa daha gerçekleşti. CHP eski YDK üyesi avukat Mustafa Ülkü Caner dahi isim daha istifa etti. Muharrem İnce de istifaların ardından olağanüstü kongre kararı aldı.

Abone ol
Abone ol 20 Haziran 2022 21:18

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili, Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Gaye Usluer, Memleket Partsi’nden istifasını sosyal medyadan duyurdu. Usluer paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli.

Ülkemiz için köprüden önce son çıkış görünen, alternatif ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem.

Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle saygılar sunuyorum.”

5 ÜST DÜZEY İSİM DAHA İSSTİFA ETTİ

Prof. Dr. Gaye Usluer, kendisiyle birlikte partiden 5 üst düzey yöneticinin daha istifa ettiğini söyledi. Usluer’in verdiği bilgiye göre istifa eden diğer yöneticiler şunlar:

Memleket Partisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakkı Akalın, Memleket Partisi MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üye ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala ve Memleket Partisi Parti Meclisi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray.

CHP’DEN İSTİFA EDEREK MEMLEKET PARTİSİ’NE KATILMIŞTI

CHP’den 25-26. Dönem Eskişehir Milletvekilliği yapan ve CHP PM üyesiyken, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında partisinden istifa ederek Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Prof. Dr. Gaye Usluer’in, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

2010 yılında siyasete atılan ve 2012 yılından 2021 yılına kadar CHP PM üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifasını açıklamıştı. 2007 yılında çalıştığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Rektör adayı olan ve en çok oyu almasına rağmen Cumhurbaşkanı tarafından rektörlüğe atanmayan Usluer, CHP'den 25 ve 26. Dönem Eskişehir Milletvekilliği yaptı.

4 İSTİFA DAHA GELDİ

CHP önceki dönem YDK üyesi Sumru Doker, Ersin Güngör, Önceki dönem CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Üyesi Seyyare Şar Öztürk ve CHP önceki dönem YDK ve Memleket Partisi Kurultay Delegesi avukat Msutafa Ülkü Caner de istifa ettiklerini duyurdu.

İstifa gerekçesi ise şu şekilde açıklandı:

Ülkemizin tek adam iktidarıyla geldiği bugünkü vahim durumda , önemli bile olsalar tüm diğer fikir ayrılıklarına ve ayrışmalara son vermemiz gerektiğini bir süreden beri düşündüğümüzü; bu ve yaşanan bazı yönetim anlayışındaki tutarsızlıklar nedeniyle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Türkiye bu soygun, hukuksuzluk ve çağdışı düzenden bir an önce kurtulmalıdır.

Diğer herşey teferruattır.

Yorumlar