Anasayfa /  Güncel

Mehmet Zeki Sekin: Şehit babası olarak gururluyum!

İzmir'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, şehit oğlunun memleketi Elazığ'daki kabrini yakınlarıyla beraber ziyaret etti. Sekin, tüm Türkiye'nin Kürt'ü Türk'ü, Laz' ve Çerkezi ile bir bütün olduğunu, şehit oğlu Fethi Sekin'in teröristlere karşı gösterdiği kahramanlıkla bunu bir kez daha gözler önüne serdiğini aktardı.

Abone ol
Abone ol 30 Ocak 2017 21:54

Baba Sekin, oğlu Ahmet Sekin ve diğer yakınlarıyla geldiği Doğancık Köyü'nde şehit oğlunun kabrinde dua etti.

Daha sonra önce Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat'ı, ardından Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu'yu ziyaret eden şehit babası, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun şehadet haberini geçirdiği ameliyat sonrası Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki hasta yatağında aldığını anımsattı.

ŞEHİT BABASI OLARAK GURURLUYUM

Ameliyatlı olduğu için şehit oğlunun cenaze törenine katılamadığını ve bunun üzüntüsünü hala yüreğinde taşıdığını ifade eden Sekin, tüm üzüntüsüne karşın vatanı, milleti ve bayrağı için şehit düşen oğluyla gurur duyduğunu söyledi.

Sekin, oğlunun kendisine her babaya nasip olamayacak şehit babası olma şerefini bahşettiğini belirterek, ''Şehit babası olarak gururluyum. Bu gurur ayrıca Baskilimin, Elazığımın ve ülkemin de gururudur. Mekanı cennet olsun, vatan sağ olsun.'' dedi.

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçildiğini, içteki ve dıştaki vatan hainlerine, terör gruplarına ve bunların destekçilerine karşı büyük bir mücadele verildiğini anımsatan Sekin, bu zor günlerde millet olarak daha da kenetlenmeleri gerektiğini vurguladı.

Sekin, tüm Türkiye'nin Kürt'ü Türk'ü, Laz' ve Çerkezi ile bir bütün olduğunu, şehit oğlunun teröristlere karşı gösterdiği kahramanlıkla bunu bir kez daha gözler önüne serdiğini aktardı.

'Şehit oğlunun emekli olduktan sonra köyünde bir ev yapma hayali olduğunu ancak evinin yerine daha kutsal bir ev yaptığını işaret eden Sekin, 'Ev yapıp köyüme yerleşeceğim' diyordu. Evini yapamadı ama şehitlik evini yaptı." dedi.

Kaynak: Akşam


Yorumlar