Anasayfa /  Foto Galeri

Mehmet Şef'ten MasterChef Serhat itirafı!

MasterChef 2020'de büyük finalde yarışan Serhat Doğramacı aylar süren maratonun sonunda şampiyon olmayı başarmıştı. Çekimleri sona eren MasterChef Türkiye'nin jüri üyeleri Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya, canlı yayında gazeteci Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu. İşte Mehmet Şef'in Serhat açıklaması...

Mehmet Şef'ten MasterChef Serhat itirafı! - Sayfa 1

MasterChef Türkiye'nin son şampiyonu, Serhat Doğramacı olmuştu. Geçtiğimiz pazar akşamı gerçekleştirilen finalde Barbaros ile son ikiye kalmış olan Serhat, MasterChe şampiyonu olmayı başard

Mehmet Şef'ten MasterChef Serhat itirafı! - Sayfa 2

Yarışmanın sevilen şefleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna ise, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın programında, MasterChef Serhat'ın şampiyonluk hikayesinin nasıl başladığını, Serhat'ın programa nasıl katıldığını anlattı.

Mehmet Şef'ten MasterChef Serhat itirafı! - Sayfa 3

Mehmet Şef şunları söyledi: "Biz içerde yemekteyiz. Artık MasterChef çekimleri için son aşamalardayız. Kadro belirlenmiş durumda. O esnada İrem Bey'e telefon geldi. Dediler ki 'Burada bir çocuk var. Israrla kantinde burada oturuyor. Uzaktan gelmiş'. Biz de yarışmacıları seçtik. Ancak pandemiden dolayı yarışmacıların belirlenen evlerde kalmaları gerekiyordu. Serhat'tan önce seçtiğimiz bir yarışmacı, evde kalamayacağını söyleyerek sözleşmeyi imzalamadı. O zaman da Serhat'ı çağırdı. Son 1 saat kala marketten alışveriş yapıp yemek yaptı ve MasterChef'e seçildi"

Mehmet Şef'ten MasterChef Serhat itirafı! - Sayfa 4

MasterChef finalinde yarışan Barbaros ve Serhat'ın tabaklarını da değerlendiren Mehmet Şef, "Şöyle bir şey var. Barbaros oradaki son finalde bizim gözümüze batan şey bir lezzet düşüklüğüydü. Görsel olarak da Serhat baya bir öndeydi. Her yemeğin kendine göre klas bir özelliği var. Bu adamlar zaten düz bir tabak getirmez. İkisi de şartları zorlayan yarışmacılar. Biz bir MasterChef ekolü yaratmak için yola çıktık. Şu an o çocuklar çok iyi yerlerde ve biz bununla gurur duyuyoruz" dedi.