Avlu dizisi Safiye Özdemir kimdir? Transfer oldu

Star’ın ikinci sezonuyla ekrana gelen, Limon Film imzalı dizisi Avlu, güçlü oyuncular ve onların yeni hikayeleriyle izleyicisine sürprizler yapmaya devam ediyor. Usta oyuncu, Star'ın sevilen dizisiyle ekrana dönüyor. Peki Avlu dizisi Safiye Özdemir kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı

Avlu dizisi Safiye Özdemir kimdir? Transfer oldu

Ayten Uncuoğlu, Avlu’ya geliyor. Kör bir hırsızı canlandıracak olan Uncuoğlu, izleyiciyi şaşırtmaya hazırlanıyor.

Bu hafta Avlu kadınlarına katılacak olan Ayten Uncuoğlu, 'Safiye Özdemir' adında kör bir hırsıza hayat verecek.

Avlu dizisi Safiye Özdemir kimdir? Efsane diziden transfer oldu - Sayfa 2

Avlu’daki dengeleri değiştirebilecek bir karakter olan Safiye için cezaevi yeni bir yer değildir. İkinci kez bile isteye kendi planı için yakalanmıştır. Av iken avcı olmuştur.

Uncuoğlu, Safiye ile ezberleri bozacak bir kadın olarak Avlu’nun kadınları arasında yerini alırken, sevilen diziye önümüzdeki günlerde yeni karakterleri ile çok konuşulacak.

Başrollerinde, Demet Evgar, Nursel Köse, Ceren Moray, Kenan Ece’nin yer aldığı Avlu’da her Perşembe 20.00’de Star’da.

Ayten Uncuoğlu Kimdir?
24 Mayıs 1946 tarihinde doğan Ayten Uncuoğlu, Eskişehirlidir. Tiyatroyla başladığı oyunculukta dizi projelerinde de yer almayı başaran Ayten Uncuoğlu, Türkiye’de unutulmayan dizilerde yer alarak unutulmaz oyuncular arasında yer aldı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya bölümünü okuduktan sonra Tiyatro bölümünden de mezun olan Ayten Uncuoğlu, bu sayede eğitimli bir şekilde bu alanda kariyerine başladı.

Ayten Uncuoğlu İlk Oyunculuk Deneyimi Ne?

Ayten Uncuoğlu’nun ilk deneyimi 1988 yılında oldu. Bir Tren Yolculuğu adlı sinema filminde rol alan oyuncu, bu filmde arka planda kaldı. Fakat 1996 yılında başlayan Çılgın Bediş dizisinde rol almaya başlayan Ayten Uncuoğlu, sert yapılı okul müdiresi karakteriyle kısa sürede Türkiye’de sevildi.

Avlu dizisi Safiye Özdemir kimdir? Efsane diziden transfer oldu - Sayfa 6

Bu dizi ile birlikte daha fazla kişi tarafından tanınmaya başlanan Ayten Uncuoğlu¸ 2000’li yıllarda da farklı projelerde yer aldı. Ekranların unutulmayan diğer dizilerinden birisi olan Aliye dizisinde yer alan Ayten Uncuoğlu, bu projelerin yanı sıra yine unutulmayan Kavak Yelleri adlı dizide de yer almıştı. Oyuncunun yer aldığı diziler ise şöyle; Bayrak, Allı ile Güllü, Küçük Prens, Usta, Haziran Gecesi, Dadı, meryem yer almıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER