Anasayfa /  Politika

Meclis'te FETÖ tartışmasında tansiyon yükseldi

MECLİS Genel Kurulu'nda İktidar ve muhalafet milletvekilleri arasında yaşanan FETÖ tartışmasında zaman zaman oldukça gergin anlar yaşandı.

Abone ol
Abone ol 31 Mayıs 2017 21:15

MECLİS Genel Kurulu'nda İktidar ve muhalafet milletvekilleri arasında FETÖ tartışması yaşandı. Oldukça gergin anların yaşandığı Genel Kurul'da Darbe Komisyonunu Araştırma Başkanı ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek'in kürsüde gösterdiği fotoğraflar büyük tepki aldı.

TBMM Genel Kurulu'nda 15 Temmuz Darbe Girişiminin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasına ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için HDP'nin verdiği grup önerisi hakkında konuşmak üzere milletvekilleri söz aldı. Muhalefet milletvekilleri, komisyon raporunu eleştirerek komisyonun darbe girişimini araştırmadığı savundu. Darbe Komisyonunu Araştırma Başkanı ve AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, kürsüye çıkarak CHP'li milletvekillerinin FETÖ'nün televizyon kanalları ve gazetecileri kapatıldıktan sonra destek ziyaretinde bulunduklarına dair fotoğrafları gösterdi. Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal fotoğraflara tepki gösterince milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşandı.

Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, ikazlarına uymayan milletvekillerine "Böyle mi mücadele edeceksiniz? Yakışıyor mu?" dedi. Tansiyonun düşmemesi üzerine Bahçekapılı birleşime ara verdi.

"SANA O BELGEYi YEDİRECEĞİZ"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ise Fetullah Gülen'in CHP' ye bağış yaptığını iddia eden Reşat Petek'e dönerek "Sana o belgeyi yedireceğiz.Çıkıp özür dileyeceksin." dedi.Etiketler iktidar muhalefet
Yorumlar