Anasayfa /  Medya

Masterchef eleme adayları kim?

Masterchef Türkiye yemek yarışmasında ilk dokunulmazlık oyununun galibi belli olurken bu hafta eleme adayı olan ilk isim de ortaya çıktı. Masterchef Cemre Uyanık ile Alican arasında ise garip bir şey var.

Abone ol
Abone ol 10 Aralık 2019 23:05

Masterchef Türkiye'de bilindiği gibi geçen hafta Yasin Obuz elenen isim olmuştu. Yeni haftada Masterchef sürpriz bir dokunulmazlık oyununa sahne oldu. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Şef yarışmacıların yaratıcılıkları sınamak için bir düzenleme yaptı. Bu yarışın sonunda da ilk dokunulmazlık adayı ortaya çıktı.Masterchef dokunulmazlık oyununda şefler takım kaptanları Ekin ve Güzide dışındaki ekibi kulise aldı.

Şeflere en yaratıcı ve en lezzetli, hayalleri olan bir tabak hazırlamalarını istediler. Kaptanları seçimlerinde özgür bırakan şefler, ilk 15 dakikadan sonra bombayı patlattılar. Takım kaptanlarını yukarı alıp, kulisteki yarışmacılardan birer kişiyi içeri aldılar. O kişilerden önlerindeki malzemelerle mevcut yemeği çıkarmalarını istediler.

Önce kırmızı takımdan Batuhan, mavi takımdan Rıfat geldi. Batuhan kaptanı Ekin'in ne yapmak istediğini çözmekte zorlansa da sonunda onun planlarını anlayıp yola devam etti. Karşı takımdan Rıfat ise kaptanının ne yemeği yaptığını tahmin edemedi ve bambaşka bir yola saptı. Yarışa son olarak Alican ve Cemre dahil oldu ve arkadaşlarının yarım saatte yaptıkları ile bir tabak çıkarmaya çalıştılar.

Dokunulmazlığı kim kazandı?
Masterchef'te ilk dokunulmazlık oyununu 'yaratıcılıkta' fark atan kırmızı takım oldu. Mavi takım lezzette çok iyi olmasına rağmen, sunumda kaybetti. Cemre'nin kaptanlığındaki Alican ve Rıfat böylece ilk eleme adayının belirleneceği oyuna geçtiler.

İlk eleme adayı kim oldu?
Güzide, Rıfat ve Alican'ın önüne eleme yarışında bıldırcın dolması geldi. Bu 3 isimden sadece Güzide bu yemeği daha önce yapmış olduğunu söyledi.

Alican ve Cemre arasında ne var?
Masterchef'in iki iddialı ismi Cemre Uyanık ve Alican arasında garip şeyler oluyor. Bunu ifşa eden de Güzide oldu. Güzide masterclass ödülünü Alican moralsiz olduğu için kaybettiklerini belirtti. Alican'ın moralinin bozuk olmasının sebebinin ise Cemre olduğunu söyledi. Bu açıklama sonrasında şefler Alican'ı sıkıştırmaya çalıştı. Alican 'yok bir şey' dese de belli ki aralarında birşeyler geçmişti.

Yorumlar