Anasayfa /  Foto Galeri

Maske ne zamana kadar hayatımızda olacak? İşte maskeleri atacağımız tarih...

Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Tekin, koronavirüs salgınıyla beraber günlük yaşamın parçası haline gelen maskenin ne zamana kadar takabileceğimiz konusunda açıklamalarda bulundu . İşte detaylar...

Maske ne zamana kadar hayatımızda olacak? İşte maskeleri atacağımız tarih... - Sayfa 1

Dünyayı etkileyen ve tedbirlerle önüne geçilmeye çalışılan koronavirüs salgınında, aşılama çalışmalarına devam ediliyor.

Maske ne zamana kadar hayatımızda olacak? İşte maskeleri atacağımız tarih... - Sayfa 2

Koronavirüsle birlikte günlük hayata giren ve salgınla mücadelede büyük öneme sahip maske kullanımının ne zamana kadar devam edeceği de merak konusu oluyor.

Maske ne zamana kadar hayatımızda olacak? İşte maskeleri atacağımız tarih... - Sayfa 3

Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi ve Covid- 19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Tekin, maskenin, 2022 yılının başına kadar günlük yaşamda olacağını söyledi.

Maske ne zamana kadar hayatımızda olacak? İşte maskeleri atacağımız tarih... - Sayfa 4

Düşüş yaşanan koronavirüs vakalarının böyle devam edebilmesi için maskenin daha da ön planda olması gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Tekin, "Maskenin hayatımızdan çıkması için henüz erken. Vaka sayılarında düşüş yaşansa bile sıfıra inmedi.