Anasayfa /  Foto Galeri

Marketler bugün saat kaçta açılacak? BİM, A101, ŞOK, Carrefour, Migros çalışma saatleri

Marketler saat kaçta açılıyor sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ramazan Bayramına çok az bir süre kala marketlerdeki ihtiyaçlarını almak ve bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar marketlerin çalışma saatlerini araştırmaya devam ediyor. 18 Mayıs'ta gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından 81 ilde dört gün süre ile sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu. Peki marketler bugün saat kaçta açılacak/kapanacak? Arefe günü ve bayramda marketler açıkmı

Marketler bugün saat kaçta açılacak? BİM, A101, ŞOK, Carrefour, Migros çalışma saatleri - Sayfa 1

Marketlerin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 18 Mayıs'ta gerçekleştirilen kabine toplantısında Türkiye'nin 81 ilinde dört gün süreyle sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağı duyurulmuştu. Yasağın duyurulmasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine genelge gönderildi. Arefe ve bayramda açık olacak olan yerlerin listesi açıklandı. Peki Marketler bugün saat kaçta açılıp kapanıyor? BİM, A101, ŞOK, Carrefour, Migros çalışma saatleri...

Marketler bugün saat kaçta açılacak? BİM, A101, ŞOK, Carrefour, Migros çalışma saatleri - Sayfa 2

İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine gönderilen genelgede, 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs saat 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin hususlar belirlendi.İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Sokağa çıkma kısıtlaması" genelgesine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının görüldüğü andan itibaren, birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

Marketler bugün saat kaçta açılacak? BİM, A101, ŞOK, Carrefour, Migros çalışma saatleri - Sayfa 3

Ramazan Bayramı süresince Kovid-19 salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına alınabilecek ek tedbirlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değerlendirildiği bilgisine yer verilen genelgede, "Bilim Kurulunun önerileri ve koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs'ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.Genelgede, 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs saat 00.00 arasında 81 ilin sınırları içinde bulunan vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlanacağı belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

Marketler bugün saat kaçta açılacak? BİM, A101, ŞOK, Carrefour, Migros çalışma saatleri - Sayfa 4

MARKETLER BUGÜN SAAT KAÇTA AÇILIYOR/KAPANIYOR?

"Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla, market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler, sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs perşembe ve 22 Mayıs cuma günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Kısıtlamanın olduğu cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir.