Anasayfa /  Güncel

Manisa'da sabaha karşı şiddetli deprem ! İstanbul bile hissetti...

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İzmir, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi... Manisa Valiliği, merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4.8 büyüklüğündeki depreme ilişkin herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını bildirdi.

Abone ol
Abone ol 24 Şubat 2020 10:28

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, bugün saat 05.43 merkez üssü Akhisar’ın Karabörklü Mahallesi’nde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem 7 kilometre derinlikte gerçekleşirken, başta Manisa il merkezi olmak üzere, çevre ilçeler ve İzmir’de de hissedildi. Depremin ardından 30’dan fazla sarsıntı kaydedilirken en büyüğü 3.8 olarak açıklandı. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi güncel son depremler listesi…

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE), 05.43’te meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.0, derinliğini ise 6.7 olarak kaydetti.

 

MANİSA VALİLİĞİNDEN DEPREMLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Manisa Valiliği, merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını açıkladı.

Bir aydır deprem fırtınası yaşayan Manisa, bugün sabaha da depremle uyandı. Depremle ilgili bir açıklama yapan Manisa Valiliği, depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ”24.02.2020 tarihinde saat 05.43'de merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. An itibari ile depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.” 

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

AFAD SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

KANDİLLİ SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar