Sera Tokdemir: Babasının öldüğünü söyleyemedim (Sera Tokdemir kimdir)

Oyuncu Sera Tokdemir, 2. Sayfa programına konuk oldu. Tokdemir, ocak ayında hayatını kaybeden eski eşi Göksel Gencer'i ölüm haberini aldığı günü canlı yayında anlattı. Peki Sera Tokdemir kimdir?

Sera Tokdemir: Babasının öldüğünü söyleyemedim (Sera Tokdemir kimdir)

Oyuncu Sera Tokdemir'in eski eşi kaleci Göksel Gencer, 24 Ocak'ta evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti. 2. Sayfa programına konuk olan Tokdemir, yaşadığı acı günü canlı yayında anlattı. Ünlü oyuncu, "Oğluma 'baban öldü' diyemedim" ifadelerini kullandı. İşte Tokdemir'in açıklamalarından öne çıkan kısımlar:

Biz 10 yıl önce ayrıldık ama bana göre Göksel, dünyanın en iyi insanlarından biriydi. Haberi aldığımda biz Boran ile yurtdışında tatildeydik. Abim beni arayıp 'haberlere çıktı' dedi. Uçakta gizli ağladım, hosteslerin yanına gidip ağladım. 'Baban ölmüş' diyemedim. En son uçaktan inip pasaport kontrolünden geçtiğimizde söyledim. Boran bana ‘Allah verir, Allah alır’ dedi. Boran 13 yaşında ve Göksel’e çok benzer.

Acılara tevekkül etmemiz lazım. Hayat bir şekilde devam ediyor. Acımı kalbimde yaşıyorum. Babamın cenazesinde siyah elbisemi giydim, topuklu ayakkabılarımı giydim, saatimi taktım, saçlarımı yaptım… O bir uğurlama çünkü, ağlamadım cenazede… Ağlamadım diye üzülmedim mi yani?

Göksel’in cenazesine gidemedik. Boran da gitmedi. Annem ve abim oradaydı. ‘Anneciğim ben babamın cansız bedenini uğurlamak istemiyorum’ dedi. O dakikadan sonra bir şey söylemedim. 2003’te çok büyük bir aşkla evlenmiştik.

Sera Tokdemir kimdir?

Sera Tokdemir, 11 Nisan 1981 tarihinde Mersin'de doğmuştur. Babası yarış atı yetiştiricisidir. Sera Tokdemir küçüklüğünüzden beri atlarla büyümüştür ve 3 tane yarış atı vardır. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek okulundan mezun oldu. Okul yıllarında tiyatro grubuna dahil olarak, okulun sahnelediği bir çok oyunda yer aldı. Zirve Sanat Merkezinde Tiyatro, Şan, Diksiyon Eğitmi alarak oyunculuk hayatına başladı. 2009 yılında Plato Film Okulunda Ayla Algan yönetiminde Oyuncu Yönetimi, Beden Dili, Dublaj, Sinema-Dizi-Reklam Oyunculuğu Eğitimi aldı.
Sinema, dizi, reklam ve klip çalışmalarında yer aldı. Biscolata, Damla Su, Vodafone, Fiat Punto, Bioder, Bioxcin reklam filmlerinde oynadı.

Üniversite biter bitmez evlendi, Boran adında bir çocuk sahibi oldu ve boşandı.

2009 yılında "İstanbul Çocukları" adlı dide oynamaya başlayarak dizi oyuncusu oldu. Barış Falay, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Oya Okar ile birlikte oynadı.

2014 yılında "Kertenkele" adlı dizide Timur Acar, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Eda Özerkan, Umut Oğuz ile birlikte rol aldı.

2014 yılında Show TV ekranında "Analı Oğullu" ismi başlayan daha sonra konsept değiştirip Kanal D'ye "Anasının Oğlu" ismiyle devam eden dizide Sermiyan Midyat, Onur Buldu, Melisa Sözen, Köksal Engür, Durul Bazan, Çiğdem Tunç, Devrim Yakut, Erdal Tosun gibi oyuncularla beraber rol aldı.

Klip Çalışmaları:
2009 - Mustafa Ceceli-Limon Çiçekleri
2010 - Yaşar & Yıldız Usmonova-Seni Severdim
Tiyatro :
2013 - Arap Saçı
2009 - 2010 - Elbiseler Fora
Filmleri ve Dizileri :
2014 - Kertenkele (Zehra) (TV Dizisi)
2014 - Analı Oğullu (Lal) (TV Dizisi)
2013 - Yüksek Giriş (Ece) (TV Dizisi)
2013 - Su ve Ateş (Sinema Filmi)
2013 - Ben de Özledim (TV Dizisi)

2012 - Bana Bir Soygun Yaz (Papatya) (Sinema Filmi)
2011 - 2012 - Hayat Devam Ediyor (Zeliha Bakırcı) (TV Dizisi)
2010 - Çakallarla Dans (Sinema Filmi)
2010 - 2012 - Kanıt (Zeynep) (TV Dizisi)
2009 - Kapalı Çarşı (Melek) (TV Dizisi)
2009 - Hırçın Kız Kadife (Sibel) (TV Filmi)
2009 - Ey Aşk Nerdesin (Konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2009 - Aşk Geliyorum Demez (Şebnem) (Sinema Filmi)
2009 - İstanbul Çocukları (Ceren) (TV Dizisi)
Kısa Film Çalışmaları:
2009 - Deruni-Deruni, Kafes-Esra (Plato Film Okulu)
2010 - Jurnal-Mehtap (Yönetmen; Abdulbaki Yavuz)
2010 - Tesadüf-Pınar (Yönetmen; Alihan Sakman)
2010 - Ninem İstanbul'da-Sultan (Avrupa Kültür Başkenti Projesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER