Beşiktaşlı Futbolcu Caner Erkin'in Oğlu Çınar Erkin’a Mahkemeden Karar ne Çıktı?

Beşiktaşlı futbolcu Erkin, oğlu Çınar Erkin'in velayetini almak için açmış olduğu davanın görülmesine devam edildi.

Beşiktaşlı Futbolcu Caner Erkin'in Oğlu Çınar Erkin’a Mahkemeden Karar ne Çıktı?

İstanbul 11. Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Asena Atalay ve Caner Erkin katılmadı tarafların avukatları salonda hazır olarak bulundu.

Duruşma başlamasıyla birlikte mahkeme hakimi Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun kararı doğrultusunda velayet davalarında çocuğu temsilen kayyum atanması gerektiğini bu sebeple kayyum atamaları gerektiğini söyleyerek taraflara bu konuda görüşlerini sordu. Söz alan Caner Erkin'in avukatı takdir mahkemenin derken Asena Atalay'ın avukatı ise bu karara itiraz etti. 

Davanın karar aşamasına geldiğini ve karar çıkmasını beklediklerini söyleyen Beyza Sındıraç, “ Dava dosyası karar aşamasına gelmiş. Bu sebeple kayyum atanmasına gerek yoktur.

Kayyum ataması yapılmazsa dosya Yargıtay tarafından usulden bozulur

Duruşma hakimi, “Yargıtay'ın kararı doğrultusunda kayyum ataması yapmamız gerekiyor. Kayyum ataması yapılmadığı zaman bu dosya Yargıtay tarafından usulden bozulur. 

Yargıtay Genel Kurulu, velayet davalarında anne ve babanın dışında çocuğun menfaatini dile getirecek bir kayyum atanması gerektiğini söylüyor. Tüm velayet davalarında artık kayyum atanıyor” diyerek durumu açıkladı.

Ciddi anlamda hak kaybı bu

Bunun üzerine Asena Atlay'ın avukatı Beyza Sındıraç, “Bu nasıl adalet sistemi. Karar aşamasına gelmiş. Ciddi anlamda hak kaybı bu” diyerek duruma tepki gösterdi.

Mahkeme, Hukuk Genel Kurulu Kapsamında Çınar Erkin'i davada temsil etmek üzere kayyım atanması hususunda Sulh Hukuk Mahkemesine ihbarda bulunulmasını karar vererek duruşmayı erteledi.  

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 17:17

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER