Anasayfa /  Eğitim

LGS'de birinci nakil sonuçları açıklandı! LGS birinci nakil sonuçları sorgulama

MEB duyurdu! Binlerce öğrencinin merakla beklediği liselere geçiş Sistemi (LGS) kapsamında birinci nakil sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. Peki, LGS birinci nakil sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır? İkinci nakil tercih başvuruları ne zaman yapılacak? İşte tüm merak edilen detaylar haberimizde...

Abone ol
Abone ol 01 Ağustos 2022 09:41

MEB duyurdu! Binlerce öğrencinin merakla beklediği liselere geçiş Sistemi (LGS) kapsamında birinci nakil sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. Peki, LGS birinci nakil sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır? İkinci nakil tercih başvuruları ne zaman yapılacak? İşte tüm merak edilen detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının "meb.gov.tr" ve "sonuc.meb.gov.tr" adreslerinden erişime açıldığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97'si istedikleri okullara yerleşti.” dedi.

Açıklamasının devamında Bakan Özer bugün başlayan LGS ikinci nakil tercih başvurularının 5 Ağustos'ta sona ereceğini, sonuçların 8 Ağustos'ta açıklanacağını aktardı. 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İKİNCİ NAKİL TERCİH BAŞVURULARI 5 AĞUSTOS'TA SONA ERİYOR

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini kaydeden Özer, “İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos’ta açıklanacak.

Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos'ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar