Anasayfa /  Magazin

Leonardo DiCaprio koronavirüs için yardım derneği kuruyor

Hollywood’un dünyaca ünlü aktörlerinden Leonardo DiCaprio’nun yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) zarar görenler için Amerika Gıda Fonu isimli organizasyonun kuruluşunda kurucu ortak olacağı öğrenildi. Dernek, salgından maddi zarar gören yaşlı, çocuk ve dar gelirli ailelere öncelik tanıyacak.

Abone ol
Abone ol 03 Nisan 2020 00:51

Leonardo DiCaprio koronavirüs mağdurları için yardım derneği kurmaya karar verdi.

Konuya ilişkin AP'ye yapılan açıklamada, oluşturulacak fonla düşük gelirli aileler, yaşlılar, gelir daralması yaşayanlar ve okullardan yemek yardımı alan çocukların ailelerine destekte bulunulacağı belirtildi.

12 milyon dolar bağış toplandı
Açıklamada, başlangıç aşamasında olmasına rağmen 12 milyon dolar bağış toplayan derneğin, World Central Kitchen isimli yardım kuruluşu ile ortak çalışacağı ifade edildi.

Hayırsever Laurene Powell Jobs ile Amerika Gıda Fonu'nun kurucularından biri olan DiCaprio, projeye destek veren yardım kuruluşlarına teşekkür ederken, "Onlar, ihtiyaç sahibi, savunmasız insanları beslemek için sarsılmaz taahhütleriyle hepimize ilham verdi. Tüm desteğimizi hak ediyorlar." ifadesine yer verdi.
Kampanyaya bağış yapanlar arasında Apple ve Ford Vakfı gibi sektörlerinde dünya lideri firmaların da yer aldığı öğrenildi.

Etiketler Leonardo DiCaprio
Yorumlar