Anasayfa /  Güncel

KYK yurt ve burs başvuruları bu hafta başlıyor mu?

Yeni bir haftaya girdik ve yeni hafta ile birlikte KYK yurt ve burs başvurularının başlayıp başlamayacağı merak ediliyor. Tüm üniversite öğrencilerin akıllarında yer eden yurt ve burslar için sürekli araştırma yapılıyor. Peki herhangi bir gelişme var mı?

Abone ol
Abone ol 21 Eylül 2020 15:33
 

KYK yurt ve burs başvuruları bu hafta başlıyor mu? Yeni hafta ile birlikte umutlar iyice artmış vaziyette... Sık sık üniversite öğrencileri sorularını her mecradan yönelterek konu hakkında bilgi almak istiyor. İşte detaylar...

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK yurt ve burs başvurularının net olarak hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Tarihlerin Yükseköğretim Kurulu'nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

 
 
 

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.

Yorumlar