Anasayfa /  Güncel /  Gündem

KYK kredi borçlarında faizler silinecek mi? Açıklama geldi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu katıldığı canlı yayında 'KYK kredisi faizleri silinecek mi?' sorusuna yanıt verdi. Dün bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da önemli bir açıklama gelmişti.

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 16 Temmuz 2022 11:43

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, CNN Türk canlı yayınında, yüz binlerce kişinin yanıt aradığı, 'KYK kredisi faizleri silinecek mi?' sorusuna yanıt verdi.

"FAİZE EN KARŞI BİZİZ"

Kasapoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Sayın Cumhurbaşkanımız dün bununla ilgili bir açıklama yaptılar. Bizim genç, sporcu odaklı siyasetimizi burada konuşuyoruz. Biz fırsat eşitliği kapsamında hareket ediyoruz. Her ilde bir veya birden fazla üniversite var. Harçları kaldırdık. Genç odaklı siyasetin gereği neyse bugüne kadar gerçekleştirdik. Türkiye kurumsal olarak burs ları gündeme getiren İBB Başkanı'yken Türkiye'nin gündemine getiren Sayın Cumhurbaşkanımızdı.

Öğrencilerimizin beklentisi neyse hep çıtayı daha yukarısına koyduk. Kılıçdaroğlu faiz diyor. Faiz ise faize en karşı biziz. Bu bir faiz uygulaması değildir. 351 sayılı yurt hizmetleri kanunundaki fiyat enfeksli gelişen bir uygulamadır. Hiçbir konjonktüre öğrencilerimizi kurban etmeyiz. Öğrencilerimiz ve ailelerinin ferahı için gerekeni yapacağız. Her şey hazır, Cumhurbaşkanımız Kabine sonrası açıklayacak."

Yorumlar