Anasayfa /  Foto Galeri

Kuvvetli yağışlar İstanbul dahil 22 ilde yeniden başlıyor! Meteoroloji tarih verip uyardı

Kuvvetli sağanak yağışlar yeniden geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika açıklaması yaparak tarih verdi. Rapora göre yağışlar 22 şehirde etkili olacak Peki bugün, önümüzdeki günlerde ve hafta sonu hava nasıl olacak? Hangi illerde yağmur ne zaman yağacak? İşte tüm soruların yanıtları haberimizde...

Kuvvetli yağışlar İstanbul dahil 22 ilde yeniden başlıyor! Meteoroloji tarih verip uyardı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 18-22 Ağustos tarihlerine ait hava durumu raporunu yayınladı.

Kuvvetli yağışlar İstanbul dahil 22 ilde yeniden başlıyor! Meteoroloji tarih verip uyardı - Sayfa 2

18 AĞUSTOS PERŞEMBE GÜNÜ HAVA DURUMU 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii ile Kırklareli'nin kuzeyi, Isparta, Burdur, Konya'nın batı kesimleri, Tokat, Gümüşhane ile gece saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve Düzce'nin kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışlar İstanbul dahil 22 ilde yeniden başlıyor! Meteoroloji tarih verip uyardı - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, ülkemizin doğu kesimleri ile Kıyı Ege ve Marmara'nın batısında mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışlar İstanbul dahil 22 ilde yeniden başlıyor! Meteoroloji tarih verip uyardı - Sayfa 4

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege'de kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.