Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

KPSS'siz Kamu İşçisi ve 50 KPSS İle Memur Alımı Yapılacak

İŞKUR üzerinden yayımlanan çok sayıda kamu kurumuna personel alımı yapılacak.

Abone ol
Abone ol 23 Nisan 2019 15:14

Kamu kurumları ile kamu kurumlarına bağlı alt birimlere yapılan hem memur statüsünden pozisyonlarda hemde işçi kadrolarına yapılıyor.

İŞKUR KAMU GRUBU PERSONEL ALIM İLANLARI

İŞKUR kamu grubu personel alım ilanları belediye başkanlıkları, il özel idareleri, emniyet müdürlükleri, üniversite rektörlükleri, bakanlıklara bağlı faaliyet gösteren alt birimlere yapılıyor.

MEMUR YADA İŞÇİ ALIMI YAPACAK KURUMLAR

Memur ya da işçi alımı için İŞKUR'da yayımlayan kamu kurumları ise şunlar;

Erzincan Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Ağrı Belediye Başkanlığı, Taşköprü Sulama Birliği, Et Ve Süt Kurumu Genel Müd. Erzurum Et Kombinası Müdürlüğü, Ankara Şeker Fabrikası, Lüleburgaz Belediye Başkanlığı, Taşköprü Belediye Başkanlığı, Tüysüz Belediyesi, Biga Sulama Birliği, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Emniyet Müdürlüğü 2.Kademe Amirliği, Samsun Emniyet Müdürlüğü, Sarıyahşi Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğü,

PERSONEL ALIMI YAPACAK OLAN KURUMLAR

Traktör Şoförü, Beko Loder (Kazıcı - Yükleyici) Operatörü, Temizlik Görevlisi, Büro İşçisi, Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler), Çiftçi (Tarla Ürünleri)(Zirai Sulamacı), Beden İşçisi (Genel), Elektrikçi (Genel), Taksi Şoförü, Boru Kaynakçısı

BAŞVURU KOŞULLARI

Memur ya da işçi olarak devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor.

Bu koşullar, tüm kadrolar için geçerli olan genel başvuru koşulları ile alım yapılacak kadronun gerekliliklerine göre belirlenen özel başvuru koşullarından oluşuyor.

Başvuru koşullarında adayların özel koşullara dikkat etmesi gerekiyor. Alımlar için ayırt edici olan koşullar onlar. Bu genel ve özel başvuru koşullarının ana başlıkları ise şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun48'ind maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Özel şartlar ise KPSS'den talep edilen puan türünde asgari puana sahip olmak. Öğrenim şartını sağlamak, Varsa yaş ve deneyim koşullarına haiz olmak.

İLANLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN

Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın ve İŞKUR iş ilanları arama sayfasına ulaşın.

Açılan sayfada sağ tarafta yer alan bölümlerde İş Yeri Unvanı yazan kısmı bulun.

Burada seçenekler arasında yer alan Kamu seçeneğini işaretleyin ve Ara butonuna basın.


Yorumlar