Anasayfa /  Eğitim

KPSS geç başvuru ücreti ne kadar? KPSS geç başvuru son tarih ne zaman?

KPSS geç başvuru ücreti ne kadar? KPSS geç başvuru işlemi başladı. İlk başvuru dönemini kaçıran adaylar, bir süredir KPSS geç başvuru ücreti ve tarihi hususunda araştırmalar gerçekleştiriyordu. KPSS 2022 başvurusunu kaçıranlar geç başvuru gününde sınava başvurularını gerçekleştirebilecekler. Peki KPSS geç başvuru son tarih ne zaman?

Abone ol
Abone ol 15 Haziran 2022 12:58

KPSS geç başvuru süreci başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 24 Mayıs-6 Haziran 2022 tarihlerinde alındı. Sınav başvurularını yapamayan adaylar için ikinci başvurular 15-16 Haziran 2022 tarihlerinde alınacak. Her bir oturum için 115,00 TL olan Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu sınav ücreti geç başvurularda yüzde 50 artırımlı olarak yatırılacak. Geç başvuru günlerinde başvurusunu yaptığı hâlde sınav ücretini geç başvuru günlerinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecek.

KPSS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KPSS geç başvuruları 15 Haziran ve 16 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Adaylar, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı/oturum bilgilerini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir.

KPSS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NASIL ÖDENİR?

Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Sınav ücreti ödeme işlemleri başvuru süresi içinde ve başvuru süresi bittikten sonraki ilk iş gününde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasından “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

115,00 TL, KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) 80,00 TL, ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) 115,00 TL olmuştu.

Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 15-16 Haziran 2022 tarihlerinde ödenir.

Etiketler KPSS geç başvuru
Yorumlar