Anasayfa /  Foto Galeri

KPSS 2020/7 tercih sonuçları açıklandı! İşte Tarım ve Orman Bakanlığı atama sonuçları

Tarım ve Orman Bakanlığı yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından duyurulan KPSS tercih sonuçları yoğun ilgi görmeye başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2347 eve daha aş ve iş sağlıyoruz. Merkezi yerleştirmeyle 1277 mühendis, 870 veteriner hekim, 150 tekniker ve 50 teknisyen atandı."ifadelerini kullandı. Peki 15 - 28 Mayıs 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme...

KPSS 2020/7 tercih sonuçları açıklandı! İşte Tarım ve Orman Bakanlığı atama sonuçları - Sayfa 1

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmeyapılacağı duyurulmuştu.  KPSS-2020/7: Tarım ve Orman Bakanlığının Sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. 15 - 28 Mayıs 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. 

KPSS 2020/7 tercih sonuçları açıklandı! İşte Tarım ve Orman Bakanlığı atama sonuçları - Sayfa 2

SONUÇLAR NEREDEN ÖĞRENİLİR?

ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

KPSS 2020/7 tercih sonuçları açıklandı! İşte Tarım ve Orman Bakanlığı atama sonuçları - Sayfa 3

Adaylar yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM’ce Bakanlığa elektronik ortamda gönderilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

KPSS 2020/7 tercih sonuçları açıklandı! İşte Tarım ve Orman Bakanlığı atama sonuçları - Sayfa 4

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri ilgili kurum tarafından yapılacaktır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların ilgili kurum tarafından atamaları yapılmayacaktır.