Anasayfa /  Foto Galeri

Koronavirüse ve gribe aynı anda yakalanırsanız ne olur? Bilim insanlarında kritik uyarı

Korona virüsü orta ve şiddetli semptomlarla geçiren kişilerin aynı anda grip geçirmesi halinde ölüm risklerinin ikiye katlandığı öne sürüldü. Kış aylarının yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte girip mevsimi gelirken, artan vakalarla da çemberin daraldığı ve vatandaşın iki kat daha dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

Koronavirüse ve gribe aynı anda yakalanırsanız ne olur? Bilim insanlarında kritik uyarı - Sayfa 1

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜKÜ ARTABİLİR
ABD'nin Ohio eyaletinde yer alan Valley Sağlık Departmanı'ndan bilim insanları, kış aylarına girilmesiyle birlikte aynı anda hem yeni tip corona virüse hem de gribe yakalanan insanların sayısının arttığını açıkladı. Uzmanlar, hali hazırda çok yoğun olan hastane kapasitelerinin ve sağlık çalışanlarının yükünün artacağı konusunda uyardı.

Koronavirüse ve gribe aynı anda yakalanırsanız ne olur? Bilim insanlarında kritik uyarı - Sayfa 2

AYNI ANDA İKİ ENFESİYONA YAKALANAN İNSANLARIN SAYISI YÜKSELİYOR
Kurumun Direktörü Rebecca Eaton, aynı anda iki hastalığa yakalanan insanların vaka yönetimi sayesinde tespit edildiğini belirterek, " Covid-19 için vaka yönetimi uyguluyoruz. Pozitif test edilen herkesin bir vaka sorumlusu var.

Koronavirüse ve gribe aynı anda yakalanırsanız ne olur? Bilim insanlarında kritik uyarı - Sayfa 3

Onlarla sürekli iletişeme geçereki kimin ne kadar süredir hasta olduğunu, semptomlarının neler olduğunu ve kiminle temas halinde olduklarının kayıtlarını tutuyoruz. Verileri incelediğimiz de son birkaç haftadır Covid-19'la enfekte olan ve aynı zamanda mevsimsel gribe yakalanan hastaların sayısında bir artış tespit ettik" ifadelerini kullandı.

Koronavirüse ve gribe aynı anda yakalanırsanız ne olur? Bilim insanlarında kritik uyarı - Sayfa 4

Bununla birlikte Keaton, hastanede tedaviye ihtiyaç duyan hem Covid-19 hem de grip hastalarının varlığını doğruladı, ancak iki hastalığıyla aynı anda geçiren kişilerle ilgili değerlendirmelerin devam ettiğini söyledi.