Anasayfa /  Foto Galeri

Koronavirüs kaynaklı yeni tedbirler geliyor! Bakan Koca açıkladı

Koronavirüs vaka sayılarını yeniden patlatan omicron varyantı ile yeni tedbirlerin de gündeme alındığı yeni bir yol haritası gündeme geldi. Türkiye koronavirüste yeni yol haritasını hazırlamaya başladı. Buna göre restoran, kafe, sinema ve tiyatroda yüzde 50 kapasite kuralının yeniden uygulanması ile okullarda yarıyıl tatilinin öne çekilmesi ve bir hafta uzatılması gündemde. İşte yeni tedbirler...

Koronavirüs kaynaklı yeni tedbirler geliyor! Bakan Koca açıkladı - Sayfa 1

Koronavirüs salgını omicron ile yeniden yükselişe geçti. Yeni pik dalgası olduğu düşünülen ve tüm dünyada ani bir yükselişin yaşandığı kovid-19 pandemisinde günlük vaka sayılarının bu ay sonunda 100 bine dayanması bekleniyor. Türkiye yeni yol haritasını hazırlamaya başladı. Restoran, kafe, sinema ve tiyatroda yüzde 50 kapasite kuralının yeniden uygulanması ile okullarda yarıyıl tatilinin öne çekilmesi ve bir hafta uzatılması gündemde.

Koronavirüs kaynaklı yeni tedbirler geliyor! Bakan Koca açıkladı - Sayfa 2

VAKA SAYILARI TÜM DÜNYADA ARTTI

Sabah gazetesinin haberine göre; Tüm dünyada olduğu gibi omicron Türkiye'de de baskın varyant haline gelirken günlük vaka sayıları rekor kırmaya başladı. Bu kapsamda rakamların daha da yükselmesi halinde alınacak önlemler, özellikle de okulların ve üniversitelerin durumu masaya yatırılıp bir yol haritası hazırlanmaya başlandı.

Koronavirüs kaynaklı yeni tedbirler geliyor! Bakan Koca açıkladı - Sayfa 3

100 BİN VAKA SAYISI BEKLENİYOR
Omicron etkisi ile Türkiye'de vaka sayaları rekor kırdı. Bu sayının bir kaç hafta içinde (Ocak ayı sonuna kadar) 100 binlere ulaşması bekleniyor.

Koronavirüs kaynaklı yeni tedbirler geliyor! Bakan Koca açıkladı - Sayfa 4

YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ? YOL HARİTASINDA NE VAR?

Edinilen son dakika bilgisine göre Sağlık sistemi ile ilgili şu anda bir sıkıntı yaşanmıyor ancak zorlanmaya başladığı anda ne tür uygulamalar yapılacağı ile ilgili bir yol haritası da hazırlanıyor. Yol haritasında adım adım neler yapılabileceğine ilişkin maddeler yer alıyor.