Anasayfa /  Foto Galeri

Koronavirüs ile ilgili korkutan haber! Koronavirüsü mutasyona uğruyor

Dünya korona salgını ile savaşırken İzlanda'dan kritik bir açıklama geldi... İzlandalı bilim adamları ülkedeki korona virüsü hastalarından alınan örneklerde dehşete düşüren bir sonuca ulaştı. Bilim insanları, Covid-19 hastalarından alınan örneklerde mutasyona uğramış 40 virüs tespit etti.

Koronavirüs ile ilgili korkutan haber!  Koronavirüsü mutasyona uğruyor - Sayfa 1

Küresel olarak 400 binden fazla insanda tespit edilen korona virüsüne karşı bilim dünyası çare bulmak için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor… Birçok hükümet de gerek seyahat yasağı gerekse de sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalarıyla corona virüsünün yayılmasını engellemeye çalışırken İzlanda’dan gelen bir haber uluslararası kamuoyunda panik yarattı.

Koronavirüs ile ilgili korkutan haber!  Koronavirüsü mutasyona uğruyor - Sayfa 2

İzlanda basınında yer aldıktan çok kısa bir süre sonra uluslararası medyanın da gündemine gelen haberde, İzlandalı bilim insanlarının bir keşifte bulunduğu belirtiliyor.

Koronavirüs ile ilgili korkutan haber!  Koronavirüsü mutasyona uğruyor - Sayfa 3

Toplam 737 vakanın olduğu ve 2 ölümün gerçekleştiği ülkede bilim insanları Covid-19 hastalarından alınan örnekler üzerinde derinlemesine inceleme yaptı. Bilim insanları ülkedeki corona virüsü vakalarında 40 adet mutasyona uğramış corona virüsü tespit edildiğini duyurdu.

Koronavirüs ile ilgili korkutan haber!  Koronavirüsü mutasyona uğruyor - Sayfa 4

Bilim insanları, bölgesel farklılıkların korona virüsünün yapısında değişikliğe sebep olduğunu açıkladı. Bu bilgiye göre İzlanda’da tespit edilen korona virüsü vakalarının İtalya, Avusturya ya da İngiltere orijinli olup olmadığı tespit edildi.