Anasayfa /  Foto Galeri

Koronavirüs hangi hastalığı olanları öldürüyor?

İtalya’dan salgınla ilgili peş peşe kritik açıklamalar geliyor. Ülkede can kaybı vahim seviyelere ulaşırken İtalya Yüksek Sağlık Enstitüsü (ISS) Başkanı, ülkedeki salgınla ilgli detayları bir bir paylaştı.

Koronavirüs hangi hastalığı olanları öldürüyor? - Sayfa 1

Koronavirüsün 12 binden fazla kişinin can aldığı İtalya’dan salgınla ilgili kritik açıklamalar gelmeye devam ediyor. Virüsün en çok kronik rahatlığı bulunan kişilerde etkili olduğu söylenmişti. İtalya Yüksek Sağlık Enstitüsü (ISS) Başkanının açıklamasına göre ise hayatını kaybedenlerin başında yüksek tansiyon hastalarının geliyor.

Koronavirüs hangi hastalığı olanları öldürüyor? - Sayfa 2

İtalya Yüksek Sağlık Enstitüsü (ISS) Başkanı Silvio Brusaferro, yeni tip koronavirüs salgınında yeni vaka artış hızındaki eğrinin düz bir seyre doğru ilerlediğini ve bunun alınan önlemler sayesinde gerçekleştiğini söyledi.

Koronavirüs hangi hastalığı olanları öldürüyor? - Sayfa 3

‘ÖNLEMLERİMİZ İŞE YARADI’
Brusaferro, ISS’nin, salgının 30 Mart’a kadarki seyrine ilişkin son raporunu basınla paylaştı. Son günlerde yeni vaka artışındaki düşüşe vurgu yapan Brusaferro, “Eğri, düz bir platoya ulaşmak üzere. Bu, aldığımız önlemlerin işe yaradığını gösteriyor.” dedi.

Koronavirüs hangi hastalığı olanları öldürüyor? - Sayfa 4

Eğrinin düz seyretmesinin zirve noktasına ulaşıldığı anlamına gelmediğinin altını çizen Bruseferro, bu noktadan itibaren düşüş görmeleri gerektiğini dile getirdi. ISS Başkanı, eğrinin tekrar yükseliş trendine geçmesinden kaçınmaları gerektiğini ifade etti.