Anasayfa /  Foto Galeri

Korona virüsün yaşadığı sıcaklık derecesi ortaya çıktı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişiye bulaşan corona virüs ile ilgili araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Özellikle risk grubu kişilerde ölümcül sonuçlara yol açan corona virüs ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri kaç derecede yaşadığıydı. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar, corona virüsün yüzeylerde kaç gün yaşadığını ve en çok hangi sıcaklık derecesinde dayanıklılığını koruduğunu ortaya çıkardı.

Korona virüsün yaşadığı sıcaklık derecesi ortaya çıktı! - Sayfa 1

Tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül koronavirüs ile ilgili bir sır daha açığa kavuşturuldu. Hong Kong Üniversitesi'nde bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda, koronavirüsün 4 derecelik ısıda uzun süre aktif kalmayı sürdürdüğü ortaya çıktı.

Korona virüsün yaşadığı sıcaklık derecesi ortaya çıktı! - Sayfa 2

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs hakkında en çok merak edilenlerden biri de virüsün hangi sıcaklıkta yaşayabildiği konusuydu. Hong Kong Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre, koronavirüs (Covid-19) 4 derecelik ısıda uzun süre aktif kalmayı sürdürüyor

Korona virüsün yaşadığı sıcaklık derecesi ortaya çıktı! - Sayfa 3

VİRÜS EN ÇOK 4 DERECEYİ SEVİYOR

Medrxiv'de yayınlanan verilere göre araştırmacıların çıkardığı sonuçlar, koronavirüs'ün 4 derecelik sıcaklıkta uzun süre stabil kaldığını, dezenfeksiyon yapılmaması durumundaysa etkisinin ancak 14 gün sonra düşmeye başladığını ortaya koydu.

Korona virüsün yaşadığı sıcaklık derecesi ortaya çıktı! - Sayfa 4

70 DERECEDE ETKİSİNİ YİTİRİYOR

Bunun yanı sıra koronavirüsün yüksek ısılara dayanamadığı ve 70 derece sıcaklıkta 5 dakika içinde etkisini yitirdiği kaydedildi.