Anasayfa /  Foto Galeri

Konut, taşıt ve tüketici kredisi alanlara büyük müjde!

Merkez Bankası'nın 18 Kasım'da faiz indirimi yapmasının ardından vatandaşları sevindirecek haber hem kamu bankalarından hem de özel bankalardan geldi. Konut almak isteyen ancak faizlerin düşmesini bekleyenler ile, taşıt kredisi ve tüketici kredisi almak isteyen vatandaşlara müjde geldi. Kamu bankaları faizleri aşağıya çekti ve özel bankalar da konut, taşıt ve tüketici kredi faizlerinde indirim yaptı. İşte bankaların Merkez Bankası'nın kararı sonrası uyguladıkları yeni faiz oranları...

Konut, taşıt ve tüketici kredisi alanlara büyük müjde! - Sayfa 1

Merkez Bankası'nın faiz indirmesinden sonra kamu bankaları da harekete geçti. Kamu bankaları, kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 100 baz puana kadar değişen oranlarda indirime gitti.

Konut, taşıt ve tüketici kredisi alanlara büyük müjde! - Sayfa 2

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu dün yaptığı toplantıda faizleri 100 puan indirmişti. Bu inidirimin ardından kamu bankaları da harekete geçti. Kamu bankaları, kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 100 baz puana kadar değişen oranlarda indirime gitti.

Konut kredilerinde de indirime giden kamu bankaları, sıfır konutlar için kredi faiz oranlarını, bugünden geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,20'ye, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,29'a düşürdü. Kamu bankaları 25 Ekim'de de kurumsal ve konut kredi oranlarında indirime gitmişti.

İşte hem kamu hem de özel bankaların yeni kredi ve konut kredisi faiz oranları…

Konut, taşıt ve tüketici kredisi alanlara büyük müjde! - Sayfa 3

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Halkbank konut kredisi faiz oranı sıfır konutlar için 1 milyon liranın altında 1,20 olarak belirlenirken, 1 milyon lira üzerinde ise 1,29 olarak hesaplanacak.

Taşıt kredisi faiz oranı: 1,58

İhtiyaç kredisi faiz oranı: 1,63

Konut, taşıt ve tüketici kredisi alanlara büyük müjde! - Sayfa 4

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı sıfır konutlar için 1 milyon liranın altında 1,20 olarak belirlenirken, 1 milyon lira üzerinde ise 1,29 olarak hesaplanacak.

Taşıt kredisi faiz oranı: 1,59

İhtiyaç kredisi faiz oranı: 1,63