Anasayfa /  Eğitim

Kırklareli hava durumu ! Kırklarelide okullar tatil mi? 25 Şubat Kırklareli kar tatili !

Kırklareli hava durumu ! Kırklarelide okullar tatil mi? 25 Şubat Kırklareli kar tatili !KIRKLARELİ'de dün başlayan kar yağışı gece boyunca etkili oldu meteoroloji saatlik Kırklareli hava durumu raporunu yayınladı. Kırklareli'de kar yağışı son dakika haber

Abone ol
Abone ol 24 Şubat 2019 16:11

Kırklareli hava durumu ! Kırklarelide okullar tatil mi? 25 Şubat Kırklareli kar tatili !KIRKLARELİ'de dün başlayan kar yağışı gece boyunca etkili oldu meteoroloji saatlik Kırklareli hava durumu raporunu yayınladı. Kırklareli'de kar yağışı son dakika haber

KIRKLARELİ hava durumu için meteorolojinin günler öncesinden verdiği tahmin tuttu ve kar yağışı dün akşam etkisini arttırarak gece boyunca devam etti. Sıcaklıkların sert düşmesi ile birlikte kar kalınlığı yer yer 10 cm'yi buldu. Kırklareli'de kar yağışı bugün de etkisini kaybederek devam edecek. Fırtınanın artması ile bu gece özellikle don ve buzlanma olayları görülecek. Yetkilier uyardı. İşte 5 günlük haritalı Kırklareli  hava durumu tahmini...

KAR VE BUZLANMA: Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak; Marmara, Batı Karadeniz, Çankırı ile Ankara’nın doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

FIRTINA UYARISI: Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz'in kıyı kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Çankırı, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Ankara'nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak; Marmara, Batı Karadeniz, Çankırı ile Ankara’nın doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Yorumlar