Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun kimdir?

Meteorolojiden Ege bölgesinde tropik fırtına alarmı verilmesinin ardından yaptığı açıklamayla Türkiye gündemine oturan Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun kimdir?

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun kimdir?

Vaolkan Mutlu Coşkun açıklamasında "Batı kıyılarını etkilemesi beklenilen tropik fırtınanın; hareket yönünün değişerek, Mora Yarımadası üzerinden Ege Denizi üzerine kadar gelmesi ve şiddetini kısmen azaltarak kuzeye yönelmesi tahmin ediliyor." diyerek yüreklere su serpmişti. Genel Müdür Coşkun ayrıca vatandaşları tedbirli olmaları konusunda da uyarmıştı. Peki Volkan Mutlu Coşkun kimdir?

Volkan Mutlu Coşkun kimdir?

1971 Yılında Van’da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Kayseri, Erzurum, Bursa, Kahramanmaraş illerinde, lise öğrenimini ise Şanlıurfa’da tamamladı.

Derece ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliğinden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi.

1993-2003 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığında, Mühendis olarak görev yaptı.

2004 - 2011 yılları arasında ise DSİ’de muhtelif birimlerde Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2011 - 2014 yılları arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı.

11.06.2014 tarihinde Bakanlık Müşaviri kadrosuna atandı.

27.08.2015 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevine atandı.

23.02.2017 tarihinde Bakanlık Müşavirliğine atanan Sayın COŞKUN, 04.12.2017 - 19.08.2018 tarihleri arasında Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

19 Ağustos 2018 tarihinde Meteoroloji Genel Müdürü olarak atanan Sayın COŞKUN, Dünya Meteoroloji Teşkilatı (WMO)’nda Türkiye Daimi Temsilcisi ve WMO 6. Bölge (Avrupa Bölgesi) Birliği Yönetim Grubu Üyesi olarak uluslararası kuruluşlarda ülkemizi temsil etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER