İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

Yerel seçimler öncesi CHP'de hareketli saatler yaşanıyor. CHP'nin belediye başkan adayları arka arka açıklandı bugün. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu oldu. Peki Ekrem İmamoğlu kimdir? CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu neereli ve kaç yaşında? İşte Ekrem İmamoğlu ile ilgili derlediğimiz bilgiler...

İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

CHP'nin yerel seçimlerdeki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP'li mevcut Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Diğer adaylar şöyle:

Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı: (Seyhan Belediye Başkanı) Zeydan Karalar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Muhittin Böcek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER