Anasayfa /  Politika

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın seçim stratejisini açıkladı!

İzmir’de gençlerle bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, "Erdoğan’ın üçüncü kez cumhurbaşkanı adayı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna "Erken seçim kararı alacak. Erken seçim kararı alması için parlamentoyu feshetmesi lazım, ancak o zaman kendisi aday olabiliyor." yanıtını verdi.

Abone ol
Abone ol 19 Haziran 2022 18:16

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de düzenlenen Gençlik Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan'ın üçüncü kez cumhurbaşkanı adayı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Erken seçim kararı alması için parlamentoyu feshetmesi lazım, son uygulamalara göre o zaman kendisi aday olabiliyor. Dolayısıyla zamanında seçim olacaktır gibi açıklamalar yapıyor ama aslında erken seçim olacak. Erdoğan da aday olacak ve biz onu inşallah hep birlikte emekli edeceğiz.”

ANAYASA MAHKEMESİ’NE GÖTÜRÜRÜZ

Kılıçdaroğlu, tartışmalara neden olan sosyal medya yasasıyla ilgili ise şunları söyledi:

“Eğer bu şekliyle çıkarsa, iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi'ne iptali götüreceğiz, mücadelemizi yapacağız. Sonuçta demokrasiyi güçlendirmek, demokrasiyi gerçekten de toplumun dokularına kazandırmak için ortak mücadele etmek lazım. Onlar yasa çıkaracaklar baskı kurmak için, biz de mücadele edeceğiz baskıları kaldırmak için, biz daha güçlüyüz çünkü biz demokrasiyi savunuyoruz.”

Yorumlar