Anasayfa /  Medya

Kerimcan Durmaz hapse girebilir! Avukatlardan peşpeşe suç duyurusu...

BURSA'da avukatlar Merve Saruhan Aydıngöz ile Melih Altıkardeş, Instagram hesabından müstehcen video paylaştığı iddia edilen sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Abone ol
Abone ol 29 Nisan 2019 20:21

Kerimcan Durmaz, geçtiğimiz gün Instagram hesabından, seyahat ettiği uçağın tuvaletinde müstehcen görüntülerini paylaştığı iddiasıyla büyük tepki çekmişti..

Bu olayla ilgili avukatlardan peşpeşe suç duyurusu gelmeye başladı.

Kerimcan Durmaz hapse girebilir Avukatlardan peşpeşe suç duyurusu - Sayfa 1

Altıkardeş, "Kerimcan Durmaz'ın resmi hesabından, tüm takipçilerin görebileceği şekilde müstehcen görüntüleri paylaşılmıştır. Durmaz, daha sonra hayasızca hareketler ve cinsel taciz içeren görüntülerin kendisine ait olmadığına dair paylaşımlarda bulunmuştur. 

Şüphelinin havaalanında kendi sayfasında paylaşım olduğu ve daha sonra sildiği akabinde fan sayfalarında ve haber sitelerinde paylaşılan görüntülerindeki kıyafetleri görünmektedir dedi.

Kerimcan Durmaz hapse girebilir Avukatlardan peşpeşe suç duyurusu - Sayfa 2

Şüphelinin çocuk denecek yaşta takipçilerinin olduğunu belirten avukat Merve Saruhan Aydıngöz ise "Ben bir anneyim, avukat olan arkadaşımın da iki çocuğu var. Bu görüntüleri çocukların izlediğini düşünürsek, geçirecekleri travmaları düşünemiyorum.

Son günlerde artış gösteren cinsel istismarın toplumsal olarak infiale neden olduğu bu günlerde birçok takipçisi bulunan şüphelinin herkesin görebileceği şekilde hareket ve cinsel taciz içeren paylaşımlarda bulunması kamuoyu vicdanını ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Kerimcanın hareketleri Türk toplumunun ahlak yapısına aykırıdır

Kerimcan Durmaz hapse girebilir Avukatlardan peşpeşe suç duyurusu - Sayfa 7

 Bizim gibi herkesi Kerimcanın paylaşımına tepki göstermeye davet ediyoruz. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına, dilekçenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi için suç duyusunda bulunduk. Sulh Ceza Hakimliğinden de hesabının kaldırılması için müracaatımızı yapacağız" dedi. Suç duyusunda bulunan iki avukat, daha sonra Bursa Adliyesinden ayrıldı.

Avukatlardan peşpeşe suç duyuraları...

Uçak seyahati sırasında tuvalette mastürbasyon görüntüleri ile Türkiye'nin gündemine oturan ve 7'den 70'e büyük tepki çeken Kerimcan Durmaz'ın mahkemede yargılanmasını isteyenlerin beklediği haber geldi. Avukat Hakan Tamgüç, ünlü DJ'i 5 ayrı suçtan mahkemeye vererek tutuklanmasını talep etti.

Kerimcan Durmaz hapse girebilir Avukatlardan peşpeşe suç duyurusu - Sayfa 10

Önceki gün olayın yaşanmasının ardından Kerimcan Durmaz hakkında mahkemeye başvuracağını belirten Tamgüç, bugün harekete geçti. Tamgüç, bu haberi "Kerimcan Durmaz denen bu şahıs ile ilgili yarın savcılık suç duyurumuzu yağacağız, şimdiden hayırlı olsun" diyerek duyurmuştu.

Mahkemeye sunduğu dilekçeyi de sosyal medya hesabından paylaşan Tamgüç, Kerimcan Durmaz’ın cinsel istismar, cinsel taciz, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, hayasızca hareketler ve müstehcenlik suçlarından tutuklanmasını talep ederek bahsi geçen Instagram hesabının ise kapatılmasını istedi.

Kerimcan Durmaz hapse girebilir Avukatlardan peşpeşe suç duyurusu - Sayfa 11
Yorumlar