Anasayfa /  Politika /  Chp

Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Parti'nin Mansur Yavaş teklifini açıkladı!

Yerel seçimlere az bir süre kala Liderlerin yaptıkları açıklamalar gündeme bomba gibi düşmeye devam ediyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün yaptığı açıklamada Ak Parti tarafından CHP Ankara Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a yapılan teklifi açıkladı. Senet iddialarını yalanlayan Kılıçdaroğlu; “Bunların hepsi hikaye. Mansur Yavaş Ankara’yı alacak bunu içlerine sindiremiyorlar. AK Parti teklif etti ‘gel bizden aday ol diye” olmadı. Bu durumu bilmiyorlar mıydı? Ne söylerlerse söylesinler Mansur Yavaş Ankara’yı kazanacak" ifadelerini kullandı.

Abone ol
Abone ol 26 Mart 2019 18:04

Senet iddialarını yalanlayan Kılıçdaroğlu, “Bunların hepsi hikaye. Mansur Yavaş Ankara’yı alacak bunu içlerine sindiremiyorlar.” dedi.

Mansur Yavaş’la ilgili sahte senet iddialarına yönelik Kılıçdaroğlu, “Bunların hepsi hikaye. Mansur Yavaş Ankara’yı alacak bunu içlerine sindiremiyorlar. AK Parti teklif etti ‘gel bizden aday ol diye” olmadı. Bu durumu bilmiyorlar mıydı? Ne söylerlerse söylesinler Mansur Yavaş Ankara’yı kazanacak. Ankara’yı cumhuriyetin başkenti yapacak. O Kurtuluş Savaşı’ndaki Ankara kimliğini yeniden kazandıracak. Suçlamaların hiçbir değeri yok. Suçlamayı yapan kişi çocuk tacizcisi, şimdi siz bunun sözüne mi güveneceksiniz? Mansur Yavaş’ın saygın bir kişiliği var. Temiz bir siyasetçi” dedi.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

“Eğer İstanbul ve Ankara’yı kazanırsanız, erken seçim çağrınız olur mu?” sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Koltuklarım sallanır diye korkuyorlar. Bu bir yerel seçim. Bunu getirip ‘oylarımız düşerse genel seçim iddiasında bulunacaklar bu da beka sorunu yaratacak’ diye… Bana göre uyduruk bir söylem. Bu söylediğim belediyeleri Allah’ın izniyle alacağız, başkanlarımız gelecekler o görevleri yapacaklar. Belediye başkanının başarısını görmeden seçim istemek fırsatçılıktır. O da doğru değildir. Millet seçimden yoruldu. Neredeyse her yıl bir seçim. Yeter artık. Toplumun seçtiği kişileri bir değerlendirmesi lazım” cevabını verdi.


Yorumlar