Anasayfa /  Foto Galeri

Felaket bölgesinden acı haberler geliyor! Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sellerde son durum!

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’dan (AFAD)yapılan açıklamada, “Yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın’da kaybolan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir” denildi.

Felaket bölgesinden acı haberler geliyor! Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sellerde son durum! - Sayfa 1

Afet ve Acil Durum Başkanlığı'ndan (AFAD), Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta kuvvetli sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklama yaptı. 

Felaket bölgesinden acı haberler geliyor! Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sellerde son durum! - Sayfa 2

Açıklamada, "11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları meydana gelmiştir.

Felaket bölgesinden acı haberler geliyor! Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sellerde son durum! - Sayfa 3

Bartın ili Ulus ilçesi, Kastamonu ili Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçeleri ve Sinop ili Ayancık ilçeleri selden etkilenmiştir. Afetin hemen ardından tüm ilgili kurumların personel ve araç desteğiyle tahliye, arama-kurtarma ve müdahale çalışmalarına başlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Felaket bölgesinden acı haberler geliyor! Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sellerde son durum! - Sayfa 4

"KASTAMONU'DA 9 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETMİŞTİR"

Açıklamanın devamında "Kastamonu'da sel sularına kapılan 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bartın'da kaybolan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir. Afetten etkilenen il ve ilçelerde kurulan afet koordinasyon merkezleri ile bölgedeki müdahale çalışmalarının eşgüdüm halinde yürütülmesi sağlanmaktadır. Türkiye Afet Müdahale Planı'na göre, afetten etkilenen bölgelerdeki çalışmaların kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla, AFAD Başkanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Muhterem İnce'nin başkanlığında faaliyete geçirilmiş; tüm çalışma grupları, üst düzey yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla 7 gün 24 saat çalışma esasına göre çalışmaya başlamıştır" ifadeleri kullanıldı.