Anasayfa /  Foto Galeri

Kar, yağmur, buzlanma! Meteoroloji'den 33 kente sarı kodlu uyarı! I 19 Şubat 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son dakika bilgisine göre birçok ilimizde son 1 haftadır etkili olan hava durumunda değişim başlıyor. Soğuk ve kar yağışlı seyreden illerde havalar ısınırken, bir süredir hava durumu ve sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde olan illerde de yeniden düşüş başlıyor. İşte yurtta hava durumu...

Kar, yağmur, buzlanma! Meteoroloji'den 33 kente sarı kodlu uyarı! I 19 Şubat 2021 Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Müdürlüğü'nden yapılan son dakika değerlendirmelerine göre, Marmara, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bingöl çevreleri, İzmir'in kuzey ve batı kesimleri ve Şanlıurfa'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca birçok ilde hava durumu değişimleriyle ilgili önemli uyarılar geldi.

İşte kritik son dakika hava durumu bilgisi ve kritik sıcaklık bilgileri;

Kar, yağmur, buzlanma! Meteoroloji'den 33 kente sarı kodlu uyarı! I 19 Şubat 2021 Hava Durumu - Sayfa 2

YOĞUN KAR BEKLENİYOR

Yağışların Güneydoğu Anadolu ile Kuzey Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere sabah saatlerinde Hakkari ve Şırnak'ın yükseklerinde, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Kar, yağmur, buzlanma! Meteoroloji'den 33 kente sarı kodlu uyarı! I 19 Şubat 2021 Hava Durumu - Sayfa 3

MARMARA'DA DON, KARADENİZ'DE ÇIĞ RİSKİ

Marmara Bölgesi ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda çığ oluşma riski bulunuyor.

Kar, yağmur, buzlanma! Meteoroloji'den 33 kente sarı kodlu uyarı! I 19 Şubat 2021 Hava Durumu - Sayfa 4

8 DERECE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda 4 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, güney ve güneybatı, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzeyli yönlerden orta kuvvette, İç Anadolu'nun güneyi ve Akdeniz'de sabah saatlerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esecek.