Anasayfa /  Magazin

Kadir İnanır'dan Merve Dizdar'a destek! " Saygılı olun"

Kadir İnanır, Cannes Film Festivali'nde En iyi Kadın Oyuncu Ödülü alan Merve Dizdar'ı hedef alanlara tepki gösterdi: "Kompleksli muhterislere ikazımdır; saygılı olun, ayağa kalkın ve alkışlayın"

Abone ol
Abone ol 01 Haziran 2023 16:41

Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Kuru Otlar Üstüne’ filmindeki performansıyla 76. Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Dizdar’ın ödül aldıktan sonra yaptığı konuşma birtakım kesimler tarafından eleştirilirken Kadir İnanır’dan destek paylaşımı geldi.

 

“Saygılı olun, alkışlayın”

Usta oyuncu Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Dünyanın en büyük ikinci film festivali olan Cannes Film Festivali’nde performansıyla ödül alan Merve Dizdar’ı ve filmin yaratıcılarını yürekten kutluyorum. Kompleksli muhterislere ikazımdır; saygılı olun, ayağa kalkın ve alkışlayın” ifadelerini kullandı.

Merve Dizdar ne demişti?
"Kuru Otlar Üstüne" filmindeki performansından dolayı En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne layık görülen Merve Dizdar dün geceki törendeki konuşmasında şunları söylemişti:

"Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele eden ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim. Ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nurayların duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor.

Bu ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için ve bu ödülü kendisine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerim ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum." (HABER MERKEZİ)

 

Yorumlar