Anasayfa /  Foto Galeri

Kabine bugün toplanıyor! İşte masadaki yeni koronavirüs tedbirleri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüsle ilgili, “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” sözlerinin ardından gözler bugünkü kabine toplantısına çevrildi. AVM, pazar, park gibi kapalı ve kalabalık alanlara kısıtlamalar, bazı illere yönelik seyahat yasakları ile 65 yaş üstü, önemli gündem maddeleri...

Kabine bugün toplanıyor! İşte masadaki yeni koronavirüs tedbirleri! - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne başkanlık edecek. Toplantının en önemli başlığı son dönemde vaka ve ölüm oranında artış yaşanan koronavirüsle mücadele ve yeni tedbirler olacak.

Kabine bugün toplanıyor! İşte masadaki yeni koronavirüs tedbirleri! - Sayfa 2

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs süreci, vaka sayılarındaki artışın nedenleri, tedavi süreçleri ve aşı çalışmalarıyla ilgili brifing verecek.

Kabine bugün toplanıyor! İşte masadaki yeni koronavirüs tedbirleri! - Sayfa 3

Toplantıda maske-mesafe kuralına uymayanların yanı sıra karantinayı ihlal edenlerle ilgili daha sıkı tedbirlerin uygulanması için kararlar alınabileceği ifade ediliyor.

Kabine bugün toplanıyor! İşte masadaki yeni koronavirüs tedbirleri! - Sayfa 4

Bilim Kurulu’nun tavsiyelerinin ele alınacağı toplantıda vaka sayılarında artış olan ve önlemlere uymayan il ve ilçelere yönelik yeni kısıtlamalar gündeme gelebilecek.