Anasayfa /  Güncel

İzmir depremiyle ilgili nefret tweetleri atanlara soruşturma!

İzmir depremiyle ilgili nefret tweetleri atanlara soruşturma! Emniyet Genel Müdürlüğü, İzmir'de yaşanan deprem sonrası, bölge halkına yönelik aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan hesaplarla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Abone ol
Abone ol 30 Ekim 2020 19:23

İzmir'de yaşanan 6.6 şiddetindeki deprem, tüm ülkeyi derinden yaralarken, her fırsatta Türk halkını ayrıştıranlar yine rahat durmadı.

Bir açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, nefret tweet'leri atanlarla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklama şu şekilde:

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

 "TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLATILMIŞTIR"
Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik eden hesaplara ilişkin 'tespit' çalışmaları ivedilikle başlatılmış, tespit edilen kişiler hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere intikal ettirilecektir.

Konunun tarafımızca hassasiyetle takip edildiği hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Yorumlar