Anasayfa /  Politika

İYİ Parti'de 1 ihraç 1 de istifa....

İYİ Partili Milletvekili Ümit Özdağ partiden ihraç edildi. Ayrıca, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa etti.

Abone ol
Abone ol 16 Kasım 2020 15:22

 İYİ Partili Milletvekili Ümit Özdağ partiden ihraç edildi. Ayrıca, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti'den istifa etti.

İYİ Parti Gaziantep milletvekili Ümit Özdağ, partisinden ihraç edildi.

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu ''FETÖ''cü olmakla suçlayan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partisinden ihraç edildiği bildirildi. 

 İYİ Parti yönetimi Özdağ'dan savunma isterken, bugün ihracı için toplanmıştı. Gözler oradan çıkacak habere çevrilirken, flaş bir gelişme daha yaşandı. Özdağ'a yakınlığı ile bilinen ve parti içinde muhalif olan Adana Milletvekili İsmail Koncuk istifasını açıkladı.

Koncuk, istifa metninde zehir zemberek sözler kullandı. Koncuk'un ismi İYİ Parti 2. Olağan Kongresi'nde 'seçilmeyecekler' listesinde yer almıştı. Koncuk, listeye çok sert tepki göstermiş, Koray Aydın'ın Başkanlık Divanı'n seçilmemesini istemişti.

Öte yandan İsmail Koncuk'un istifasını açıkladığı basın toplantısında Ümit Özdağ'ın da yanında olması dikkat çekti. Özdağ'ın yeni parti kuracağı iddia ediliyor.

İSMAİL KONCUK KİMDİR?

1959 Adana Ceyhan doğumlu olan İsmail Koncuk, Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümünden mezun oldu.

Öğretmenlik görevine Konya'da başladı, Adana'da devam etti. Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2018 yılında emekli olarak İYİ Parti'ye geçti ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

İngilizce bilen Koncuk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk yaptığı açıklamada, "İyi Parti iyi yönetilmiyor" dedi.

 

Yorumlar