Anasayfa /  Foto Galeri

İşte CHP'nin koronavirüs hangi ilimizden yayıldığını gösteren raporu!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi raporda karantina altındaki yerleşim yerlerinin çoğunda test yapılmadığını, yapılan testlerin sayılarının da bilinmediğini açıkladı.

İşte CHP'nin koronavirüs hangi ilimizden yayıldığını gösteren raporu! - Sayfa 1

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi tarafından hazırlanan Karantina Altına Alınan Yerleşim Yerleri Raporu, Türkiye’de karantina altına alınan yerlere yapılması gereken yardımların yapılmadığını öne sürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi raporda karantina altındaki yerleşim yerlerinin çoğunda test yapılmadığını, yapılan testlerin sayılarının da bilinmediğini açıkladı.

İşte CHP'nin koronavirüs hangi ilimizden yayıldığını gösteren raporu! - Sayfa 2

CHP’nin raporunda, köy, mahalle ve mezralarda iki haftayı bulan karantina uygulamasına karşın düzenli olarak yardım yapılmadığı da ortaya kondu. Rapora göre, dün itibarıyla karantina altındaki pek çok yerleşim yerine hala hiçbir yardım gitmediği bildirildi. Yardım giden yerlişim yerlerinde ise bu yardımlar yeterli değil.

İşte CHP'nin koronavirüs hangi ilimizden yayıldığını gösteren raporu! - Sayfa 3

CHP’nin raporunda, Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle kayıtlara ilk geçen karantina uygulamasının 26.03.2020 tarihinde Rize ve Malatya’da gerçekleştiği hatırlatılarak, dün itibariyle toplam 37 il, 73 ilçedeki 52 köyde, 38 mahallede, 2 beldede ve 6 mezrada karantina uygulamasının yapıldığı belirtildi.

İşte CHP'nin koronavirüs hangi ilimizden yayıldığını gösteren raporu! - Sayfa 4

Karantina altındaki yerleşim yerlerinden alınan bilgilere göre, bu yerlerde bilinen 636 pozitif vaka, 17 ölüm ve 234 karantinada hasta bulunmaktadır. Pozitif veya pozitif olmasından şüphelenilen 234 kişi dışında karantina kapsamında kalan evlerdeki gerçek vaka sayısı bilinmiyor.