Anasayfa /  Foto Galeri

İşte 8 maddede uzun yaşamanın formülü!

Doğanın kanunu gereği insanoğlu doğar, büyür ve hayatını kaybeder. Bu döngü sürüp gider. Uzun ve kaliteli yaşamak için yapılması gerekenlere bir madde daha eklendi. Amerikan Sağlık Derneği'nin kardiyovasküler sağlık için yayınladığı 7 maddeyi 8'e çıkardı.

İşte 8 maddede uzun yaşamanın formülü! - Sayfa 1

İyi bir gece uykusu almanın daha uzun yaşamaya yardımcı olacağı uzun zamandır söyleniyordu. Şimdi Amerikan Kalp Derneği tarafından sağlığın önemli bir göstergesi olarak kabul edildi.

İşte 8 maddede uzun yaşamanın formülü! - Sayfa 2

Daily Mail’de yer alan habere göre, 2010 yılında, Amerikan Sağlık Derneği, sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve sigarayı bırakma gibi faktörleri içeren bir liste yayınladı.

İşte 8 maddede uzun yaşamanın formülü! - Sayfa 3

Yıllar içerisinde güncellenen listeyle birlikte, Amerikan Kalp Derneği de, yetişkinlerin gecelik yedi ila dokuz saat arasında uyumasını tavsiye ediyor. Dernek, yeterince uyumayan kişilerin kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve obezite geliştirme riskinin daha yüksek olduğunu söyledi.

İşte 8 maddede uzun yaşamanın formülü! - Sayfa 4

Peki iyi bir kalp sağlığı için uykudan başka nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte sağlık için önemli olan 8 adım…

1. DİYET

İnsanlar daha fazla tam gıda, meyve ve sebze, yağsız protein, fındık, tohum yemeye çalışmalıdır. Bazı fırınlanmış ürünlerde ve kızarmış yiyeceklerde bulunan trans yağlardan ve kısmen hidrojene yağlardan kaçınmalıdırlar.