Anasayfa /  Hava durumu

İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den sarı kodlu' uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden dikkat çeken bir yağış uyarısı geldi. Açıklamada, İstanbul'da yarın kuvvetli yağışın etkili olacağı belirtilerek 'sarı' kod ile uyarıda bulunuldu

Abone ol
Abone ol 22 Kasım 2021 14:01

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden dikkat çeken bir yağış uyarısı geldi. Açıklamada, İstanbul'da yarın kuvvetli yağışın etkili olacağı belirtilerek 'sarı' kod ile uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da kuvvetli yağışın yarın sabah saatlerinde başlayacağını ve çarşamba sabahına devam edeceğini ifade etti.

'Sarı' kodlu uyarıda, "Sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir" denildi.

SEL VE RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Marmara'nın genelinde de kuvvetli yağışın beklendiğini ifade etti. Marmara bölgesi için yapılan uyarıda ise, "Yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde beklenen sağanak yağışların, bölgenin güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik) kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" bilgileri yer aldı.

 

Yorumlar