Anasayfa /  Foto Galeri

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? Meteoroloji'den son dakika açıklaması

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre İstanbul'da etkili olan kar yağışı yerini yağmura bırakıyor. İstanbul ve çevresinde bugün ve yarın yağmur beklenirken sıcaklıklar batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak. İstanbul'da son yağışlarla birlikte baraj doluluk oranlarının yüzde 48'e yükseldiği, barajlardaki suyun en az 9 ay yeteceği belirtiliyor.

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? Meteoroloji'den son dakika açıklaması - Sayfa 1

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre İstanbul'da etkili olan kar yağışı yerini yağmura bırakıyor. İşte 18 Şubat perşembe hava durumu raporu...

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? Meteoroloji'den son dakika açıklaması - Sayfa 2

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bingöl çevreleri, İzmir'in kuzey ve batı kesimleri ve Şanlıurfa'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? Meteoroloji'den son dakika açıklaması - Sayfa 3

Yağışların Güneydoğu Anadolu ile Kuzey Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere sabah saatlerinde Hakkari ve Şırnak'ın yükseklerinde, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? Meteoroloji'den son dakika açıklaması - Sayfa 4

Buzlanma ve don olayı

Marmara bölgesi ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.