Anasayfa /  Foto Galeri

İstanbul'da alışık olmadığımız görüntüler ! İn cin top oynuyor...

Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesi üzerine yetkililerin sürekli 'evde kalın' çağrısı yapması sonrası İstanbul sokaklarında in cin top oynuyor. İşte İstanbul'daki sokakların son hali...

İstanbul'da alışık olmadığımız görüntüler ! İn cin top oynuyor... - Sayfa 1

Korona virüs endişesi sebebiyle İstanbul'da her gün binlerce insanın ziyaret ettiği tarihi mekanlar ve meydanlar boş kaldı. Boş olan tarihi yerler drone ile havadan görüntülendi

İstanbul'da alışık olmadığımız görüntüler ! İn cin top oynuyor... - Sayfa 2

VATANDAŞ EVİNDEN ÇIKMADI

Korona virüsünün dünyada hızla yayılmasının ardından Türkiye'de de önlemler üst seviyeye çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın 'evden çıkmayın' uyarıları sonrası İstanbullular önlem amaçlı evlerinden çıkmazken, birçok turistik bölge de ıssız kaldı.

İstanbul'da alışık olmadığımız görüntüler ! İn cin top oynuyor... - Sayfa 3

İstanbu'un en önemli simgelerinden birisi olan ve her gün binlerce turistin ziyaret ettiği Kız Kulesi ve Üsküdar Meydanı adeta sessizliğe gömüldü. Camilerde cemaat halinde ibadet yapmanın askıya alınması üzerine Tarihi Mihrimah Sultan Camii ve Kuşkonmaz Camii çevresi sessizliğe büründü.

İstanbul'da alışık olmadığımız görüntüler ! İn cin top oynuyor... - Sayfa 4

Sahilde yürüyüş yapan vatandaş, " Her zaman böyle boş kalmıyor, bu fırsatı değerlendirmek isteyerek yürüyüş yapmak istedim" diye konuştu.
Öte yandan yerli ve yabancı turistlerin buluşma noktası olan Kadıköy meydanı boş kaldı. Boş olan meydan drone ile havadan görüntülendi.