Anasayfa /  Güncel

İstanbul'da korkutan anlar! 20 kişi yangında mahsur kaldı

İSTANBUL Sarıyer’de 5 katlı bir binada çıkan yangında 20 kişi mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, yangın yaklaşık 1 saatlik çalışma sonrasında söndürüldü.

Abone ol
Abone ol 01 Mayıs 2019 18:54

İSTANBUL Sarıyer Nuripaşa Caddesi’nde bulunan 5 katlı binanın deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Binadaki yangını gören mahalleli panikle sokağa dökülürken, bazı vatandaşlar ise itfaiye ve polis ekiplerini arayarak yardım istedi.

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 2

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve polis ekibi sevk edildi.

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 3

Vatandaşlar binada mahsur kaldı

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 4

Yangının kısa sürede büyümesi üzerine dumanlar binanın içini sardı.

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 5

Dumanları fark eden vatandaşlar binadan çıkmak için uğraşsa da başarılı olamadı.Merdivendeki dumanlar nedeniyle cama çıkan vatandaşlar yardım için itfaiye ekiplerini bekledi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri vatandaşları kurtarmak için çalışma başlatırken, polis ekipleri ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çevredeki vatandaşları uzaklaştırarak güvenlik önlemi aldı.

20 kişinin imdadına itfaiye yetişti

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 8

Olay yerinde bir yandan yangına müdahale eden ekipleri, bir yanda da mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için çalışma başlatırken engelliler ve çocuklar öncelikli olmak üzere bina sakini 20 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yangında mahsur kalan yakınlarını görmek isteyen vatandaşların yaşadığı panik polis ekipleri tarafından sakinleştirildi.

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 12

Herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmazken, binadan kurtarılan bazı çocuk ve yaşlılar sağlık ekipleri tarafından kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.Yangın 1 saatlik çalışmayla söndürüldü

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 11

Vatandaşların kurtarılması sonrasında ekipler yangını söndürmek için uzun süre uğraştı.Ekiplerin yaptığı yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Ekiplerin olay yerindeki soğutma çalışmaları sürerken, polis ekipleri ise çalışmaların ardından yangının çıkış nedenini araştırmak için çalışma başlattı.

İstanbul'da 20 kişi yangında mahsur kaldı - Sayfa 13
Etiketler Sarıyer Yangın
Yorumlar