Anasayfa /  Hava durumu

İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor! Meteoroloji'den İstanbullulara çok önemli uyarı: 15.00'a dikkat!

İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor. Meteoroloji'nin açıklamasına göre saat 15.00'ten sonra hava daha da soğuyacak ve kar yağışı il genelinde etkili olacak.

Abone ol
Abone ol 23 Şubat 2019 11:09

İstanbul'da gece saatlerinden itibaren başlayan ve gece boyunca devam eden sağanak, bazı bölgelerde yerini kar yağışına bıraktı. Karla karışık yağmur zaman zaman kar şeklinde etkili oluyor.

Yağış, Avrupa Yakası'nda karla karışık yağmur, yüksek yerlerde kar, Anadolu Yakası'nda ise yağmur şeklinde devam ediyor. Kentin batısında ise kar daha etkili. Çatalca kısa sürede beyaza büründü. Yağışla birlikte etkili olan rüzgar, sıcaklığın da hissedilir derecede düşmesine neden oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de yeni bir açıklama geldi. Öğleden sonraya kadar bu şekilde devam edecek yağışların, havanın biraz daha soğumasıyla il genelinde 15.00'ten sonra kara dönüşeceği tahmin ediliyor.

Karla karışık yağmur ve zaman zaman kar şeklindeki yağışların yarın da süreceği öngörülüyor. İstanbul'da rüzgarın gün içinde kuvvetini arttırarak kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde esmesi, rüzgarın hızının yer yer 90 kilometreye kadar çıkması, pazar günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), kar küreme ve yol temizleme araçları da kar ve sağanağa karşı hazır bekletiliyor.


Yorumlar