Anasayfa /  Güncel

İstanbul Havalimanı'ndaki skandal iddia için harekete geçildi

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Havalimanı'nda bir yolcunun streç filme sarıldığı iddiası üzerine harekete geçerek iddianın araştırılması için 2 kişi görevlendirildi.

Abone ol
Abone ol 23 Şubat 2020 11:47

İçişleri Bakanlığı Göz İdaresi Genel Müdürlüğü, bazı basın organlarında yer alan İstanbul Havalimanı'nda 'bir yolcunun streç filme sarılarak sınır dışı edildiği' iddiasına yönelik iki mülkiye müfettişi görevlendirildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu yolcunun 21 Ocak tarihinde sahte belge ile Türkiye'ye giriş yapmaya çalışırken engellendiğini belirtti.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlgili yabancı 21, 22 ve 27 Ocak tarihlerinde 3 kez geri gönderilmeye çalışılmış ancak direnmesi ve son denemede uçakta giysilerini çıkartması sebebiyle geri gönderilememiş ve hakkında dördüncü defa işlem tesis edilerek 30 Ocak tarihinde geri gönderilebilmiştir. Ancak, tüm bu yaşananlara rağmen böyle bir uygulama kesinlikle kabul edilemez. İddiayı soruşturmak üzere Bakanlığımızca iki mülkiye müfettişi görevlendirilmiştir. İddianın doğruluğunun tespiti halinde sorumlular ile ilgili derhal gereği yerine getirilecektir." 

Yorumlar