Anasayfa /  Foto Galeri

İstanbul dahil bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 22 Ağustos hava durumu tahminlerini açıkladı. Bugünden itibaren itibaren İstanbul başta olmak üzere birçok ilde kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Peki, bugün hava nasıl olacak? Hangi illerde yağış bekleniyor? İşte il il 22 Ağustos 2022 hava durumu tahminleri...

İstanbul dahil bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı - Sayfa 1

İSTANBUL DAHİL BU İLLERDE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!

MGM tarafından son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve doğu, Antalya'nın kuzeybatı, Kütahya'nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul dahil bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, iç ve kuzey kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul dahil bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İstanbul dahil bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı - Sayfa 4

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 34°C
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 32°C
Parçalı bulutlu, akşam saatlerine kadar Avrupa Yakası’nın kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 33°C
Parçalı bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 35°C
Parçalı bulutlu